Як утворилися хімічні елементи?

До Вашої уваги відео і цікава стаття про те як утворилися хімічні елементи, після Великого вибуху.

А Ви знаєте, що після Великого вибуху у Всесвіті були тільки два хімічних елементи. Але ж як утворилися інші хімічні елементи?
Великий вибух створив тільки два хімічні елементи – водень і гелій. Всі інші елементи, що заповнюють періодичну систему, з’явилися тільки після виникнення зірок. В їх надрах в ході термоядерних реакцій поступово утворилися азот, кисень, вуглець і більш важкі елементи.

Еволюція великих зірок, за одним і сценаріїв, завершується їх вибухом, після якого накопичені в таких зірках елементи розсіюються в просторі, утворюючи хмари міжзоряного газу і в свій час вони служать фундаментальною сировиною для виникнення нових зірок. У світі, в якому ми живемо, йде постійна переробка початкових елементів – Всесвіт збагачується важкими елементами, а легких стає все менше. Але турбуйтесь, водень все ж таки залишається найпоширенішим елементом у Всесвіті.

А Ви тільки уявіть, якби ми змогли використовувати його, як паливо, то людство назавжди забуло б про нестачу енергії. Водень хоч і поширений, але Земля також складається також з важчих хімічних елементів, які утворилися в зіркових надрах. Все що Вас оточує, колись було складовою частиною зірки, всі живі істоти, в тому числі і люди. Тому всі ми в певному сенсі діти зірок.

Підписуйтесь на канал, коментуйте, ставте пальці вгору, адже ми стараємося для Вас.
Як утворилися хімічні елементи?
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *