Таємниці Всесвіту Епізод 1. Знайомство

Таємниці Всесвіту Епізод 1. Знайомство

Піщинки і гори, молекули і величезні зірки, найменші мікроби і люди – все це частини Всесвіту. І навіть порожній простір також є його частиною. В даній статті ми постараємося сформулювати цікаві таємниці Всесвіту, які ми розкриємо в наступних епізодах.
Всесвіт надзвичайно великий, його розміри людині важко уявити. Відстані у Всесвіті наскільки величезні, що ми змушені їх вимірювати за допомогою особливої одиниці. Це світловий рік, тобто відстань, яку світло проходить за 365 днів. Нагадаємо, що швидкість світла становить 300 000 км/с. А це означає, що Ваше серце зробить лише один удар, а світло за цей час облетить Землю вздовж екватора 7,5 разів.

Якщо Вас це не вражає то слухайте далі. Один світловий рік становить приблизно 9 460 528 405 000 км. Щоб уявити на скільки велике це число, ми візьмемо цю кількість атомів водню і розмістимо їх в рядочок один за одним, і в результаті ми отримаємо відстань в 1002 метри, а це між іншим висота 5 київських телевеж.
Насправді один світловий рік не така вже велика відстань, адже найдальший відомий нам об’єкт розміщений на відстані 13 млрд. світлових років, а хто сказав що там всесвіт закінчується?

Майже вся матерія у Всесвіті зосереджена в галактиках, великих скупченнях зірок, газу і пилу. Існує, ймовірно, близько 100 мільярдів галактик, і в кожній є сотні мільярдів зірок. Галактики групуються в над скупчення галактик, між якими знаходяться величезні порожні простори.

Надскупчення, в свою чергу, складаються із скупчень галактик. Одне із таких скупчень, яке містить близько 30 галактик, називається місцевою групою. До нього належить Чумацький шлях, спіралевидна галактика, яка є домівкою нашого Сонця. Яке до речі складає 99,8% маси нашої Сонячної системи. А ось подивіться які розміри Сонця в порівнянні з планетами сонячної системи, правда вражає така велич нашого світила? Насправді вона вражає своєю мізерністю, адже існують набагато більші зірки ніж Сонце. Ось познайомтесь найяскравіша зірка сузір’я Оріона – Рігель, в цьому ж сузір’ї менш яскрава, але набагато більша зоря Бательгейзе, але Всесвіт приховує і не таких гігантів, про яких Ви дізнаєтесь в наступних серіях.

Приблизно через мільярд років після великого вибуху газові хмари почали збиратися в галактики. Матерія в галактиках продовжувала стискатися, і це призвело до появи зірок. Так з’явилося Сонце, приблизно 5 мільярдів років тому. Планети сонячної системи в тому числі і Земля, сформувалися з пилу і газів, що знаходилися неподалік молодого Сонця. Таким же чином сформувалися мільярди інших зірок і планет у Всесвіті, і здається природно, що життя могло виникнути будь-де, враховуючи колосальні розміри Всесвіту. Але чи прийде день, коли люди вступлять в контакт з іншими формами життя?

Астрономи відкрили, що всі галактики розходяться. Це означає, що колись, вони розміщалися близько одна до одної. Відповідно, у Всесвіту був свій початок і, можливо, буде і кінець. А можливо цей кінець ховається в загадкових чорних дірах, які жадібно поглинають матерію чи може там криється початок нових світів таких, як наш. А хто може гарантувати, що ми самі не знаходимося у надмасивній чорній дірі, яка поглинає матерію іншого всесвіту? Забагато питань на, які сьогодні неможливо відповісти!

Скільки б не було питань, але факт залишається факто швидкість, з якою Всесвіт розширюється падає. Науковці вважають, що гравітація рано чи пізно зупинить розширення, а потім вся матерія знову збереться в одній точці “Великого стиску”. Інші вважають, що для цього, не вистачить матерії, і що Всесвіт буде розширюватися вічно. Якби там не було пам’ятайте, що нам дуже пощастило жити в тихій і невеличкій гавані під назвою Сонячна система.
Якщо Ви хочете поринути в цікаву та захоплюючу подорож нашим Всесвітом і розгадати його таємниці
підписуйтесь на канал. А зараз ми проведемо невеличке дослідження.

Якщо Ви хочете побачити другий епізод серіалу, то поставте палець в гору, а якщо Вам не цікава дана тема, то палиць в низ. Знайте це пілотна серія і тільки від Вас залежить чи вийде наступна. Даний епізод вийшов за підтримки спільноти наука і техніка.

Залишити відповідь