Як і що їдять мурахи?

Мурахи харчуються рослинами або їжею тваринного походження. Фараонові мурахи проживають в будинках людини, вони поїдають синтетику. Але як і що їдять мурахи?

[toc]

Розподіл їжі

Личинкам дістається тваринні білки. Це зоологічні останки, яйця комах. З будинку мурахи притягають желатин, залишки яєчні і молочних страв. Для росту і розвитку личинок потрібні білки. Дорослі особини вживають вуглеводи. Це елементи які легко засвоюються організмом, насіння, горіхи, нектар квітів і сік дерев, м’якоть плодів і коріння рослин. З житла людини комахи витягують мед, цукор, варення.

Кожен вид мурах добуває певний корм

  • Бродячим мурашкам їжею служать лише комахи і їх личинки.
  • Матку мурахи годують подрібненої їжею, яку пережовують самі. Вона харчується таким десертом.
  • Деякі види комах вживаються падь і медяну росу. Така роса утворюється на листі дерев після перепадів температури.
  • Паддю називають цукристі виділення попелиць і деяких інших комах. Долина попелиці паддю харчуються руді лісові мурахи. Вона становить більше половини їх раціону. Тому вони і нерідко захищають і оберігають попелиць.
  • Мурахи-деревоточці добувають вуглеводи  з смоли дерев. Вона з’являється при пошкодженні кори дерев. Однак і вони не відмовляться від паді, бо однією смоли їм не вистачає.
  • Їжею мурах-женців служать сухі насіння рослин. Це жорстка їжа, але в її склад входять вуглеводи. Робітники цього виду комах, крім охорони мурашника, зобов’язані подрібнювати сильними щелепами тверді насіння до утворення м’якої кашки. Вона потім поїдається іншими комахами, що займають більш високий статус.

Частота харчування мурах

Комахи харчуються не один раз за день. Мурахи-фуражири не упускають випадку, пообідати по дорозі. Комахи, що залишилися вдома, також харчуються припасений запасами. У мурашнику, крім самих господарів, живуть інші комахи, на зразок жуків, гусениць, молі і їх личинок. Господарі не проганяють їх, навіть виділяють на їх частку свої яйця. Натомість вони харчуються їх сиропом. Для цього потрібно помацати квартиранта і той виділить трохи смачного сиропу.

Домашні мурахи

Деякі любителі природи тримають мурахи в будинку. Їм відомо, що для розвитку мурах необхідний корм. На зимові місяці вони свій мурашник зберігають в холодильнику. У годівниці для комах господарі завжди залишають їм корм. Коли температура підвищується до нуля, то мурахи-фуражири вибігають і приносять їжу в мурашник. Дуже важливо, щоб в мурашнику були трофічні яйця. Їх відкладає матка в період достатку їжі в мурашнику. 

Гурмани серед мурах

Деякі види мурашок, при всій різноманітності харчового балансу, вибирають тільки 1-2 види провіанту. До таких гурманам відносяться такі комахи:

  • Мурахи-листорізи. Вони займаються заготівлею сіна. Мурахи-фуражири притягають в мурашник шматочки листя. Вони самі перемелюють їх до липкої кашки. Її укладають в спеціальні камери в мурашнику. Начебто теплиць. На листковій каші проростають гриби. Твердої травою мурашки не харчуються.
  • Пінеріни. У цієї підродини комах кожен його вид харчується одним видом комах.
  • Мураха-Дракула. Цікаві комахи. Вони вважають за краще насичуватися соком своїх личинок, не завдаючи шкоди їх здоров’ю. 

Харчування личинок мурах

Личинки живляться двома способами: самостійно здатні харчуватися і ті, які не можуть приймати їжу самі. Останніх більше. Дорослі особини змушені насичувати їх способом трофоллаксіса. Мурахи годують личинок їжею, яка вже частково переварилася в їх шлунку. Самостійно харчуються личинки здатні вживати не живих комах. Їм годяться в їжу личинки з іншого мурашника, трофічні яйця або інша білкова їжа. Личинки мурах-листорізів їдять вирощені в мурашнику гриби. Від того, чим харчуються личинки, залежить їх подальша доля. Чи будуть вони після народження рабами, або маткою. Таким чином, мурашник можна вважати демократичним суспільством. Там робочі мурашки, самі вирішують, кому бути рядовим, а кому мурашиної царицею.

Залишити відповідь