Для чого потрібний отвір в ілюмінаторі літака?

Літаки дозволяють подорожувати на великі відстані за короткий проміжок часу. Тисячі конструкторів намагаються випускати нові моделі, що дозволяють зробити переліт безпечним і комфортним. І поки змінюються і удосконалюються деякі елементи конструкції, певна деталь завжди залишається незмінною. А саме в ілюмінаторі завжди присутній невеликий отвір який лякає людей які летять перший раз, їм здається що даний отвір виходить назовні, що звісно не так.  Сьогодні ми дамо відповідь на питання: для чого потрібний отвір в ілюмінаторі літака?

 Ще з другої половини XIX століття люди почали працювати над створенням літальних апаратів. Але перший політ відбувся тільки 17 грудня 1903 року. Конструкція пролетіла приблизно 260 метрів. У першій половині XX століття різні країни почали активно працювати в цій галузі, намагаючись створити якісний літак. Великий відбиток в історії залишив Говард Хьюз – син магната, який вклав значну частину свого стану в проектування різних літальних засобів. Його компанія стала однією з перших, яка почала перевозити людей по всьому світу за допомогою літаків. Для чого потрібні дірочки в ілюмінаторі літаків?

Під час зльоту різні моделі літаків піднімаються на висоту в діапазоні від 7 до 13 км. Через це тиск і температура за ілюмінатором під час польоту істотно відрізняються від тих, що були в аеропорту. Цікаво що на висоті в 10 км температура повітря може доходити до -55 градусів Цельсія. А тиск дорівнює приблизно 200 мм рт. ст., в той час як на нульовій висоті він приблизно 760.

Ілюмінатор сучасного літака – це по суті технологічний склопакет, який складається з трьох шарів: міцного зовнішнього, середнього і внутрішнього для шумо- і тепло- ізоляції.   

Зміна тиску за ілюмінатором під час польоту створює сильне навантаження на корпус. Якщо заздалегідь не подбати про вирівнювання зовнішніх і внутрішніх умов, то літак може не витримати і на ілюмінаторах будуть зявлятися тріщини, які в кінцевому результаті приведуть до розгерметизації салону літака. Для того, щоб цього не сталося робляться невеликі отвори. Завдяки їм відбувається рух повітря по обидва боки і тиск вирівнюється. Крім цього отвір не дозволяє замерзати і запотівати склу. 

Отже отвори в ілюмінаторі потрібні для вирівнювання тиску всередині салону і забезпечення доброго огляду.   

Залишити відповідь