Чому бурчить в животі?! Це потрібно знати кожному.

Кожному знайомі відчуття бурчання в животі. Підступність фізіології норовить застати зненацька, створивши неприємну ситуацію. Пригадуються моменти, коли поблизу багато людей, а в приміщенні гробова тиша (робоча обстановка офісу, шкільний урок). І раптом лунає гучний смішний звук. Мимоволі виникає бажання розібратися в причинах цього процесу. А головне – дізнатися, чи є способи попередити неконтрольовану реакцію організму.

Механізм виникнення бурчання в животі

У 90% випадків характерний звук влаштовується шлунком через голод. Решта 10% припадають на різні порушення в роботі системи шлунково-кишкового тракту. Головний орган травлення покритий зсередини безліччю м’язових волокон. Їх хвилеподібний скорочення з певною частотою,яка  забезпечує перемішування їжі. Це сприяє її кращому розчиненню соками, полегшує засвоєння. При відсутності їжі внутрішні процеси не завмирають. Ресурси, виділені соки продовжують змішуватися з шлунковими газами і невеликою кількістю повітря, що проникає із заковтуванням їжі.

Така взаємодія породжує чутне бурчання, яке глушиться тільки наявністю їжі. Фактично, шлунок відправляє SOS сигнал в кору мозку, повідомляючи про те, що немає необхідного «палива». Останній реагує відразу в двох напрямках. Від мозку надходить команда синтезувати орексин. Ця речовина готує травний орган до отримання їжі. Тому запускається хвиля м’язових скорочень. Другий імпульс виходить від гіпоталамуса, повідомляючи людині почуття голоду, стимулюючи його щось з’їсти.

Решта 10% надмірна наповненість шлунка

Однак, коли шлунок повністю заповнений, чому все одно трапляється бурчання? Виявляється, переїдання теж провокує такий стан. Надмірна наповненість гальмує нормальний перетравлення, ускладнює роботу системи шлунково-кишкового тракту. Особливо, якщо до того спостерігалося тривале голодування (більше 4-5 годин).

Продукти викликають бурчання в животі

Аналогічна картина відбувається при вживанні певних продуктів. Залежно від індивідуальної переносимості, до складних для розщеплення відносяться: боби, капуста, фрукти, овочі, газовані напої, алкоголь, кисломолочні. Від них не обов’язково відмовлятися. Варто лише враховувати їх здатність до утворення газів всередині і виключити вживання напередодні важливої ​​зустрічі. Іноді бурчання сигналізує про наявність захворювання. Так, дисбактеріоз характеризується порушенням кишкової мікрофлори. Недолік корисних бактерій знижує здатність системи гасити гази, засвоювати їжу, всмоктувати стінками необхідні елементи. До числа інших недуг, що характеризуються звуковими симптомами, слід віднести панкреатит, гастрит, коліт, ентерит, утворення каменів. Вагітні жінки часто скаржаться на бурчання в животі. Це пов’язано з перебудовою організму, якому доводиться працювати за двох. Підвищення виробництва прогестерону розслабляє внутрішні стінки і м’язи, зменшує больові відчуття.

Профілактичні заходи

Щоб скоротити прояв подібної симптоматики, важливо звертати увагу на сигнали тіла. Знаючи подальшу реакцію на «незручні» продукти, варто знизити їх вживання. Ретельне і неквапливе пережовування їжі полегшує її перетравлення соками шлунка. Не слід запивати водою сніданок, обід або вечерю. Вона погіршує вироблення важливих секретів. Відмовившись від жування гумки, можна зменшити потрапляння всередину кисню, що провокує звуки. При виявленні хвороби шлунково-кишкового тракту, не потрібно затягувати похід до лікаря. Спеціаліст кваліфіковано встановить діагноз, підбере потрібний напрямок лікування.  А регулярна зарядка або спорт приведуть в порядок функції всіх органів, що беруть участь в травленні.

Рейтинг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *