Як проходить зимовий сон ведмедів?

Що відбувається з ведмедем під час зимової сплячки?

Зимовий сон ведмедів

Під час зимового сну (або глибокого сну) у ведмедів сильно знижується метаболізм і сповільнюються всі обмінні процеси, завдяки чому вони не витрачають енергію на обмін речовин і рух. Однак їх метаболізм не вповільнюється повністю, як під час сплячки ховрахів або інших гризунів, тому у ведмедів це називається саме зимовим сном.

Вони витрачають накопичені жирові запаси, які збирають і навесні виходять із зимового сну сильно схудлими: за зиму вони втрачають до 30% ваги тіла. Сильно знижується рівень базального метаболізму, знижується білковий обмін, сповільнюються всі процеси, в тому числі пульс і дихання. Ведмеді, природно, в період зимового сну не харчуються, у них не відбувається сечовиділення. Тільки навесні, коли вони починають виходити з барлогу, у них ці процеси поступово, крок за кроком запускаються.

При цьому під час зимового сну у ведмедів триває зростання кісток, зростає шерсть. Ведмеді виживають взимку без їжі, тому що це обумовлено їх природою. У період зимового сну у них дуже сильно змінюється фізіологія. Навесні, вони виходять з барлогу і довгий час приходять до тями – цей період називається ходяча гібернація.

Вихід з барлоги!

При перших виходах вони майже не харчуються, у них відбувається відходження пробки, тобто всіх скупчилися в кишечнику залишків рослинності, якій вони харчувалися до сну.

Ведмеді переживають зимовий період в стані глибокого сну тому, що взимку немає необхідної їм рослинної їжі. Їх раціон приблизно на 80% складається з рослинних кормів. Ведмеді споживають трохи тваринної їжі, що включає дрібних ссавців, зрідка копитних, птахів і їх яйця, комах і падаль. На відміну від інших підвидів, основний нажіровочний корм камчатського бурого ведмедя складають риби сімейства лососевих.
Сплять ведмеді місяців по 5-6 і виходять з барлогів навесні, коли з’являється перша трава. Залишають барлогу все в різний час: спочатку дорослі самці, потім самотні самки і молоді особини, а останніми –  самки з ведмежатами (приблизно в квітні-травні). 

Взимку відбувається важлива подія в житті ведмедів: народжуються ведмежата під час зимового сну матері, яка спить неміцним сном і відразу після пологів починає лактіровать і вилизувати дитинчат. Зазвичай вони з’являються на світ у січні-лютому, рідко в кінці грудня. 

Як проходить зимовий сон ведмедів?
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *