Велика Червона Пляма та її глибина

[toc]

Велика Червона Пляма (ВЧП)  Юпітера слабшає і зменшується всі останні століття, проте до цих пір залишається найбільшим і найтривалішим атмосферним вихором у всій Сонячній системі. Витягнуте по напрямку глобальних вітрів, уздовж широт газової планети, воно помітно перевищує в розмірах нашу Землю. Її ширина сягає 16 тис. км, довжина 40 тис. км.

Але як глибоко Велика Червона Пляма йде вниз, в бурхливу атмосферу гіганта?

Про це на зустрічі Американського геофізичного союзу розповів Скотт Болтон (Scott Bolton), глава наукової місії зонда Juno. Вчені проаналізували результати першого прольоту апарату над Великою Червоною Плямою, вчиненого в середині літа 2017 г. При цьому він зумів зазирнути далеко під густі хмари за допомогою мікрохвильового радіометра MWR.

Дані Juno показують, що” коріння “найзнаменитішого урагану Сонячної системи йдуть в атмосферу на глибину близько 200 миль 300 км, сказав Скотт Болтон.

Вони в 50-100 разів глибше земних океанів і біля основи нагріті сильніше, ніж зверху. Вітри пов’язані саме з різницею температур, і тепло в основі ВЧП пояснює люті вітри, які ми бачимо в верхніх частинах атмосфери.

Шестиканальний інструмент MWR дозволив заглянути всередину урагану

Шестиканальний інструмент MWR дозволив заглянути всередину урагану ВЧП і виміряти його температуру NASA JPL. Крім цього інструменти Juno дозволили помітити раніше невідому радіаційну зону над екватором Юпітера, вище його щільної атмосфери.

Тут зареєстровані високоенергетичні,  іони кисню, сірки, а також протони, що летять майже зі світловими швидкостями. Вчені припускають, що джерелами цих частинок молекули, викинуті з супутників Юпітера Іо та Європи, які іонізованого в міру наближення до планети.

Залишити відповідь