Сучасна класифікація галактик

Сучасна класифікація галактик поділяє їх на 2 великі і 1 малу групи:

[toc]

Спіральні галактики (S)

Спіральні галактики чітко поділяють на підгрупи (Sa, Sb, Sc) в залежності від виду спіралі. Наприклад, у вигляді Sa ясно

виражено основне ядро, а спіралі вкрай слабкі. В галактиках типу Sc спіраль займає практично всю речовину, в той час як ядро вкрай скромне в розмірах. Одним з представників цього виду галактик є туманність Андромеди, що рухається назустріч Чумацькому шляху. Тип Sb займає середину між попередніми. Спіральні галактики так само примітні активним зореутворення.

Вчені зовсім недавно змогли так само виділити клас, іменований Soщось середнє між спіральними і еліпсоїдними галактиками. Ядро цих об’єктів вкрай сплюснуто, має вигляд лінзи. Його оточує слабка хмара, позбавлена спіралі.

Еліпсоїдні галактики (El)

Еліпсоїдні (або еліптичні) галактики, не поділяють більше ні за якими критеріями, крім форми еліпса, його вираженості. У еліпсоїдних галактиках зореутворення відбувається вкрай повільно.

Близько ста років тому було відкрито обертання спіральних галактик навколо осі. Ядра цих галактик мають тенденцію звертатися як тверде тіло. Кілька швидше обертаються, але в середньому час обертання ядра складає від 60 до 500 мільярдів земних років. Еліпсоїдні галактики обертаються набагато повільніше. Так само серед астрофізиків багато років не вщухають суперечки, в який бік відбувається обертання спіральних галактику внутрішню, або в зовнішню?

Неправильні (Irr)

Неправильні (ірраціональні) галактики займають невелику частку із загальної маси. Вчені їх поки ніяк не класифікують, тому що про них дуже мало відомо.

Чумацький шлях

Цікаве відкриття, що не вкладається в цю класифікацію, зробили європейські вчені. Вони проводили дослідження десятків тисяч зірок, що знаходяться ближче до центру чумацького шляху, і раніше мало що спостерігаються через відсутність обладнання та товстого пилового шару, що загороджує їх.

Ці зіркиодні з найдавніших в нашій галактиці. В ході їх вивчення з’ясувалося, що близько 911 мільярдів років тому галактика пережила різкий спад зореутворення, до якого процес появи зірок був в 50100 разів активніше, ніж в даний час. Під час кризи цей процес навіть повністю зупинявся, але потім сталося невелике відновлення. Це відкриття ввело вчених в ступор, так як тепер стало набагато складніше класифікувати галактики.

Висновок

Висновок дослідників свідчить, що в даний час наша галактика ближча до анабіозу і смерті, ніж до життя. Однак, ці висновки мало значимі в світлі прийдешнього через 4 млрд. Років зіткнення з туманністю Андромеди. Хіпіендом доля чумацького шляху не закінчиться в будьякому випадку.

Залишити відповідь