Короткі факти про Юпітер

До Вашої уваги короткі факти про Юпітер. В даній статті Ви дізнаєтесь походження назви Юпітер, історію відкриття та багато інших цікавих фактів

[toc]

Походження назви

Перше зареєстрована згадка Юпітера було знайдена у древніх вавилонян в 7 –  столітті до н.е. Юпітер названий так на честь царя римських богів і бога неба. Грецьким еквівалентом є Зевс, – повелитель блискавок і грому. У жителів Месопотамії дане божество було відомо як Мардук, – покровитель міста Вавилона. Германські племена називали планету як Донара, який був також відомий як Тор.

Відкриття Юпітера

Відкриття Галілеєм чотирьох супутників Юпітера в 1610 році було першим доказом обертання небесних тіл не тільки по орбіті Землі. Дане відкриття стало також додатковим доказом геліоцентричної моделі Сонячної системи Коперника.

Обертання Юпітера

 З восьми планет Сонячної системи на Юпітері найкоротший день. Планета обертається з дуже великою швидкістю і робить оборот навколо своєї осі кожні 9 годин і 55 хвилин. Таке швидке обертання викликає ефект сплющення планети і саме тому вона іноді виглядає сплюсненою.

Один оберт по орбіті навколо Сонця у Юпітера займає 11,86 земних років. Це означає, що якщо дивитися на планету з Землі, здається що вона переміщається в небі дуже повільно. Юпітеру потрібні місяці для того, щоб перейти від одного сузір’я до іншого.

Кільця Юпітера

Юпітер має невелику систему кілець навколо. Його кільця в основному складаються з частинок пилу виходять від деяких з його супутників при ударах від комет і астероїдів. Кільцева система починається на відстані близько 92000 кілометрів над хмарами Юпітера і простягається на більш ніж 225000 кілометрів від поверхні планети. Загальна товщина кілець Юпітера складається в діапазоні 2,00012,500 кілометрів.

Супутники Юпітера

На даний момент відомо 67 супутників Юпітера. У їх число входить чотири великих супутника, які також відомі як Галілеєві супутники, виявлені Галілео Галілеєм в 1610 році.

Найбільшим супутником Юпітера є Ганімед, він же і найбільший супутник в Сонячній системі. Чотири найбільших супутники Юпітера (Ганнімед, Каллісто, Іо та Європа) перевершують за своїми розмірами Меркурій, діаметр якого становить близько 5268 кілометрів.

Яскравість та хмарний шар

Юпітер є четвертим по своїй яскравості об’єктом в нашій Сонячній системі. Він займає своє почесне місце після Сонця, Місяця і Венери. Крім того, Юпітер є одним з найяскравіших об’єктів, які можна побачити з Землі неозброєним оком.

Юпітер має унікальний хмарний шар. Верхня атмосфера планети розділена на зони і хмарні пояси, які складаються з кристалів аміаку, сірки і суміші цих двох з’єднань.

Велика червона пляма

На Юпітері існує Велика червона плямавеличезний шторм, який вирує вже більше трьохсот років. Цей шторм настільки великий, що може вмістити в себе відразу три планети розміром із Землю.

Короткі факти про Юпітер
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *