Факти про богомола

Це хижа і ненажерлива комаха. Забарвлення у богомолів дуже різне зі всілякими відтінками воно може бути зеленим, коричневим або жовтуватим. Але це всього лише маскування. У богомолів є крила, але вони ними практично не користуються.

[toc]

Що їсть богомол?

Побачивши здобич богомол швидко переходить в наступ, завдяки відмінному зору він не залишається голодним, до того ж це єдина комаха, голова якого повертається на сто вісімдесят градусів. Основою раціону у цього хижака є мухи та інші дрібні комахи. Однак, завдяки грізному зброї – переднім ногам з шипами гострими як бритва, потужним щелеп і агресивного характеру богомол може напасти і на жабу, ящірку і навіть на дрібну змію, не дивлячись на різницю у вагових категоріях, він виходить переможцем у цих страшних боях. Зазвичай, після обіду, від видобутку не залишається нічого. Доказом хижості і жадібності є те, що вони нападають на отруйних і токсичних комах. Наприклад, їм нічого не варто розібратися з отруйним павуком таким як чорна вдова, можуть заживо з’їсти грізну осу.

Богомол в стародавньому Єгипті

Навіть в стародавньому Єгипті ця величезна комаха залишило свій слід у вигляді зображення в гробниці Рамзеса другого, який правив Єгиптом три тисячі років тому. Релігійні єгиптяни навіть муміфікували їх. Ці комахи мали право на свій саркофаг і на загробне життя. У 1929 році археологи розкрили такий саркофаг, але мумія богомола дуже швидко розпалася і від неї залишилися тільки фотографії. Деякі племена в Африці досі вірять в бога Богомола. Китайці спостерігаючи за богомолом придумали стиль бойового ушу.

Коли з’явилися богомоли?

Богомол з’явилися багато мільйонів років тому. Завдяки янтарю із застиглими тілами комах видно, що богомоли за п’ятдесят мільйонів років практично не змінювали свій інопланетний вигляд.

Види богомолів орхідейні богомол

Існує більше двох тисяч видів богомолів одними з найцікавіших можна назвати «орхідейні» він живе і полює в квітці орхідеї і навіть придивившись важко розібрати де закінчується квітка і починається комаха, ще є богомол «Чортів квітка», «Квітка диявола» , «Колючий квітка», інші види маскуються під опале листя, траву, гілки дерев – вони всі є неперевершеними майстрами маскування.

Чи небезпечні богомоли людині?

Для людини богомоли не становлять небезпеки. Хоча, дивлячись на позу богомола, багато хто навіть не здогадуються на скільки це страшний і нещадний хижак. Люди його використовують в боротьбі зі шкідливими комахами їх навіть містять в будинках і в садах. А в Середній Азії богомолів тримають для боротьби зі скорпіонами.

Як тримають богомолів будинку?

Утримувати їх у тераріумах досить клопітно. Необхідно дотримуватися температурного режиму від 28 до 40 градусів залежно від виду комахи. Так само треба стежити за вологістю. Що б богомол добре себе почував тераріум треба обладнати кущами і гілками. Годувати їх потрібно тільки живими комахами  ловити для них корм на вулиці не варто, краще купити в зоомагазині. Тримати двох і більше богомолів в одному тераріумі не рекомендується. 

Залишити відповідь