Факти про єнотів

А що Ви знаєте про єнотів?

До Вашої уваги цікаві факти  про смугастих злодюжок – єнотів.

Єноти кумедні і милі тварини. Забарвлення їхньої морди нагадує бандитську маску. Ця маска найкраще характеризує їхню натуру, вони дрібні хулігани і злодюжки.
Приготуйтеся почути цікаві факти про єнотів.
  1. Північна Америка – батьківщина єнотів! Це підтверджено археологічними розкопками. В інших країнах єнотів вважають чужорідним видом.
  2. Єноти – всеїдні тварини. Вони із задоволенням ласують невеликими земноводними, ракоподібними, рибою, комахами, молюсками і рептиліями, а також яйцями, фруктами і овочами, горіхами і ягодами.
  3. Милі пухнастики зовсім не так безпечні, як здаються. Вони – хижаки. І часто шкодять іншим мешканцям лісу, особливо, якщо їх популяція сильно розростається. Наприклад, в Білорусії їм оголосили війну нарівні з лисицями і вовками.
  4. Побачивши ворога, єнот постарається втекти. Якщо втекти не виходить, звір прикинеться мертвим. Якщо ж і це не спрацює – тоді лізе в бійку! Потрапивши в халепу, звір задіє всю свою кмітливість і хитрість. А єнот – ще той хитрун!
  5. Єнот-полоскун – єдиний представник єнотових, який взимку впадає в сплячку. До речі полоскуном прозвали його через дивну звичку все мити. Це заняття він просто обожнює! Особливо ретельно єноти полощуть свою їжу. Навіть якщо обід був знайдений в калюжі або водоймі, перед їжею полоскун ще раз помиє його у воді.
  6. Пухнасті створіння досить ліниві. Вони не риють собі нори, а вважають за краще користуватися чужим «житлом». Відмінним будинком для них може послужити кинута нора борсука, дупло в дереві або ущелина в скелі.
  7. Спритні тваринки відмінно лазять по деревах і можуть навіть повиснути на горизонтальних гілках. А рухливі ступні задніх лапок вони повертають майже на 180 градусів!
  8. У багатьох країнах люди тримають єнотів як домашніх тварин. Правда, дратівливим варто утриматися від такої затії. Для цих звірків не існує поняття «можна» або «не можна» – єнот завжди робить тільки те, що хоче! А ще його маленькі лапки обов’язково наведуть порядок у всіх ваших шафках, тумбочках, коробочках. Спритними пальцями єноти легко відкривають двері, так що заглянути, наприклад, в холодильник для них – буде не важко! А ще вони можуть навчитися відкручувати водопровідний кран, і тоді спокою вам не бачити – ваш єнот постійно буде бігати відкривати воду.

Якщо Вам сподобалось не забувайте поставити вподобайку та коментувати його. І знайте якщо Ви це не зробите, то десь у світі засумує один єнот .

2 thoughts on “Факти про єнотів

Залишити відповідь