Факти про космос

До Вашої уваги цікаві факти про космос

Багато хто із вас мріє побувати в космосі, але запитайте себе чи багато ви знаєте про нього? Під словом «космос» давньогрецькі філософи розуміли весь Всесвіт, при цьому розглядали його як упорядковану систему, яка, в протилежність хаосу і безладу, відрізнялася гармонією. Довгий час в це поняття багато вчених включали всю природу Землі, все що відбуваються на ній явища. А також небесні світила, зірки, планети і галактики.

 1. У Всесвіті більше зірок, ніж піщинок на всіх пляжах нашої планети.
  Автомобілю, який рухається зі швидкістю 80 кілометрів на годину, потрібно близько 48 мільйонів років, щоб доїхати до найближчої до нас зірки поза сонячною системою.
 2. Світло Сонця, яке ми бачимо, має вік 30 тисяч років. Саме таку кількість часу потрібно фотонам (частки світла), щоб пробитися з центру
 3. Сонця до його поверхні. А Землі вони досягають усього за 8 хвилин.
 4. На планеті Меркурій рік в два рази коротше ніж день. Справа в тому, що Меркурій обертається навколо своєї осі дуже повільно, а ось один оберт навколо Сонця робить менш ніж за 88 днів. На Венері доба також довша за рік.
 5. Найгарячіша планета нашої сонячної системи – Венера. Температура на її поверхні становить 464 градуси ц.
 6. У нашій галактиці «Чумацький шлях» від 200 до 400 мільярдів зірок, а у Всесвіті існують мільярди таких галактик.
 7. Вага предмета на Землі в 100 кілограм, на Марсі б становила всього 38 кілограм.
 8. Якби вдалося планету Сатурн занурити в воду, то він би плавав на її поверхні. Середня щільність речовини Сатурна майже вдвічі менше щільності води.
 9. Деякі масивні зірки в кінці своєї еволюції стискаються до тих пір, поки не перетворяться в чорні діри. У зоні дії діри все знищується і поглинається в цей об’єкт.
 10. Сонячна речовина розміром з насінину яблука, поміщена в атмосферу нашої планети, почне з неймовірною швидкістю поглинати кисень і за секунди знищить все живе в радіусі 160 кілометрів.
 11. Червоний гігант – зірка Бетельгейзе (сузір’я Оріона), має діаметр більше, ніж орбіта руху Землі навколо Сонця.
 12. Найближчу до Землі зірку (не рахуючи Сонця) Проксиму Центавра ми бачимо такою, якою вона була близько 4 років тому. Така повільна, здавалося б неймовірна швидкість світла!
 13. Площа сонячної поверхні розміром всього лише з сірникову коробку світить з такою ж енергією, як і 3 мільйони свічок.
 14. Щороку Місяць віддаляється від Землі на відстань близько 4 сантиметрів. Це пов’язано з тим, що період обертання Землі сповільнюється на 2 мілісекунди в день.
 15. Маса Сонця становить 99.86% від маси всієї Сонячної системи, решту 0.14% припадають на планети і астероїди.

Підписуйтесь на канал записник та дізнавайтесь багато цікавих фактів про все на світі… Пишіть в коментарі на яку тему створити наступне відео, найцікавіші ваші пропозиції ми втілимо в життя. Побачимось

Рейтинг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *