Цікаві факти про гепарда

Гепард з сімейства котячих значно відрізняється від своїх родичів по ряду ознак. Дізнайтесь цікаві і захоплюючі факти про гепарда

[toc]

Своєю будовою і зовнішнім виглядом гепард більше нагадує мисливську собаку, так як здатний на швидкий біг. Ще кілька відмінностей гепарда від свого побратима полягає в наданні переваги сидіти як собака, і так само полювати, плюс гепард схильний собачим хвороб. Але всетаки у гепарда є і загальні ознаки з кішкою, наприклад, наявність плям на шкірі, схожих на хутро кішки, а також котячий слід і бажання лазити по деревах.

Статура гепарда

Гепард досить великий, його вага складає від 41 до 64 кілограм, а в довжину гепард досягає 131 сантиметри,

враховуючи довжину хвоста в 74 сантиметри, можна сказати, що саме тіло тварини вкорочене. Також у гепарда досить довгі ноги хоча і досить тонкі, але стрункі і сильні. Нетиповою особливістю гепарда як представника котячих є нерухомі кігті, лише у декількох видів кішок спостерігається така ж особливість. Але дитинчата гепарда до 1015 тижнів здатні втягувати кігті. Довгий хвіст гепарда покритий шерстю рівномірно і врівноважує звіра при бігу. Забарвлення має жовтий або піщаний колір, також гепард повністю покритий невеликими плямами. Присутні елементи маскуваннясмужки на мордочці у носа. Це 

допомагає звірові залишатися непомітним в траві, а в поєднанні з забарвленням тіла, сховатися гепарду не складає великих труднощів.

Ареал проживання і полювання гепарда

Гепардрідкісний вид, мешкає в Індії, Азії і Африці, найчастіше в саванах і пустелях. Активні години життя у гепарда припадають на день, але іноді виходить на полювання і вночі. У тварини хороший зір і відмінна швидкість, тому свою жертву хижак бачить здалеку і швидко наздоганяє, довгим переслідуванням зазвичай звір не займається. Вибір на полюванні робить на користь антилоп, газелей, але може зловити і зайців і птахів.

Максимальна швидкість гепарда 

При полюванні, максимальна швидкість гепарда до 130 кілометрів на годину. Гепард розганяється до 75 кілометрів на годину за 2 секунди. При бігу здійснює стрибки довжиною в 68 метрів. На кожен стрибок йде менше 0,5 секунди. Під час прискорення частота дихання у гепарда зростає до 150 разів на хвилину. Гепард може легко маневрувати під час бігузмінюючи напрямок. Бігти на максимальній швидкості гепард довго не може, в середньому довжина прискорення становить близько 900 метрів.

Гепард і людина

Гепарди досить миролюбні і також як собаки дуже вірні своїм господарям. Гепарда можна спокійно посадити на повідець і прогулятися, а в активних іграх звір дуже м’який і не є небезпечним. В той час, який гепард проводить з людиною, він встигає не раз проявити свої собачі звички, наприклад, він з легкістю приносить предмети, а також може виконувати команди і в цілому добре піддається дресируванню. Люди часто використовували гепарда на полюванні в таких країнах, як Італія, Україна, Англія, Франція, Азербайджан і багатьох інших. Приручати гепарда слід в молодому віці, але для полювання більше підійде доросла особина, так як малюки ще не здатні цього робити, вмінню полювати тварин вчить мати до півтора років.

Звуки гепардів

Гепарди вміють видавати найрізноманітніші звуки. Під час спілкування випускають звуки, схожі з котячими. Звір може муркотіти, коли у нього гарний настрій, а коли він розсерджений, то може брязкати зубами. Якщо маленького гепарда налякати, то він може різко і оглушливо засвистіти.

Дитинча гепарда

Гепарди рідко живуть парами, утворюють союз тільки на час розмноження. Зазвичай самка гепарда народжує до п’яти кошенят. Самець гепарда не виховує дитинчат. Мати ж ревно стежить за потомством і часто переміщує малюків, щоб до них не дісталися вороги. До півторадвох років дитинчата живуть з матерями, але потім йдуть від них для самостійного існування. Гепардрідкісна хижа тварина, яке знаходиться на межі вимирання. У світі відбувається незаконне полювання на гепарда, також людьми освоюються місця проживання даної тварини, все це призводить до скорочення виду. Тому гепарда можна побачити на сторінках Міжнародної Червоної книги.

Цікаві факти про гепарда
4.9 (98.96%) 403 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *