Цікаві факти про котів

Коти дуже цікаві створіння дізнайтесь більше про своїх улюбленців

Мозок кішки біологічно ближче до людського, ніж мозок собаки. За емоції у кішок відповідають ті ж самі ділянки мозку, що і у людей.
У світі живуть понад 500 мільйонів домашніх котів, існує близько 40 різних порід.

Багато хто вважає, що першими приручили кішок стародавні єгиптяни, насправді найдавніша з відомих домашніх кішок була знайдена на острові Кіпр в могилі вік якої близько 9500 років. Це між іншим на 4000 років випереджає згадки про кішку в єгипетському мистецтві .

Кота ім’я якого з французької перекладається, як астрокіт у 1963 році Франція запустила в космос. Електроди, імплантовані в мозок кота, посилали неврологічні сигнали назад на Землю. Це був перший політ кота в космос і він пережив його благополучно.

Кішка може підстрибнути на висоту в 5 разів більше, ніж її власний зріст.

Вчені не знають точно, яким чином кішка муркоче. Більшість ветеринарів вважають, що кішка муркоче вібрацією голосових зв’язок, розташованих глибоко в горлі. Для цього м’язи гортані відкривають і закривають прохід повітря близько 25 разів на секунду.

В багатьох частинах Європи і Північної Америки чорна кішка вважається поганим знаком,а в Великобританії і Австралії зустріч з чорною кішкою віщує удачу.

Зір кішки одночасно і краще і гірше людського. Краще тому що коти мають більш широкий кут периферичного зору в темряві. Гірше – тому що вони не розрізняють кольори так, як люди. Наприклад, трава здається кішкам червоною.

Найстарішим котом, занесеним до Книги рекордів Гіннеса, був кіт з міста Остін, штат Техас, який жив з 1967 по 6 серпня 2005 року і помер через три дні після свого тридцять восьмого дня народження. Кішки зазвичай живуть до 20 років, що еквівалентно 96-річному людському віку.

Щороку близько чотирьох мільйонів кішок з’їдають в Азії.

Спина кішки дуже гнучка, тому що вона має 53 вільно прилеглих хребця. Люди мають – тільки 34.

Одна з причин того, що кошенята так багато сплять, полягає в тому, що гормон росту у кішок, так само, як і у людей, виділяється тільки під час сну.

Поверхня носа у кішок так само унікальна, як відбитки пальців у людей.

У кішок немає потових залоз всьому тілу, як у людей. Вони потіють тільки через лапи.

Найважчим котом, занесеним до Книги рекордів Гіннеса, був Himmy з Австралія. Він важив 21 кг і помер у віці 10 років.

Найпопулярніша в світі порода кішок – Персидська кішка, після неї йдуть Єнотова кішка (Мейн-кун) і Сіамська кішка.

Найбільша дика кішка на сьогодні – це Амурський тигр. Він може виростати більше, ніж 3,6 м в довжину (розміром з маленький автомобіль) і важити до 320 кг.

За часів іспанської інквізиції, Папа Інокентій VIII визнав кішок помічниками диявола, і тисячі пухнастих були спалені. На жаль, масове вбивство кішок призвело до різкого збільшення популяції щурів, що посилило наслідки «Чорної Смерті» (епідемії чуми).

Кішки виробляють близько 100 різних звуків. Собаки – всього лише 10.

У середньому кішки витрачають 2/3 доби на сон. Це означає, що дев’ятирічний кіт був активний лише три роки свого життя.

А тепер не засмучуйте цього котика поставте лайк під відео і підпишіться на канал!

Цікаві факти про котів
5 (100%) 1 vote

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *