Захоплюючі факти про кашалота

У водах океанів можна зустріти дивних тварин колосальних розмірів. Один з ниххижий кит кашалот. Дізнавайтеся цікаві та захоплюючі факти про кашалота

На відміну від побратимів, що харчуються планктоном, цей гігант володіє гострими зубами і не проти поживитися рибою. Тому його відносять до загону зубастих китів.

[toc]

Ареал проживання кашалота

Зустріти морських велетнів можна майже в кожному океані. Від занадто крижаної води вони намагаються триматися подалі, але все одно їх нерідко спостерігають в північній частині Атлантичного океану, глибинах Берингового моряБезстрашні самці часом відвідують Південний океан. Самки воліють воду тепліше, їх територіальний межаЯпонія, Австралія, Каліфорнія.

Зростання і вага кашалота

Виростаючи, самці досягають в довжину 20 метрів, а масою бувають до 70 тонн. Самки поступаються розмірамивага їх не перевищує 30 тонн, а довжина15 м.

Зовнішній вигляд кашалота

Виглядає кашалот цікаво і своєрідно. В першу чергу увагу до себе привертає їх непропорційно велика голова, вона становить третину всього тіла. Громіздкість головного відділу особливо помітна в профіль.

Дивлячись в фас, голова ніби сплющується і стає вже, переходячи в морду. Найбільш великих розмірів передній відділ досягає у дорослого самця. Можна помилково уявити, що головний мозок теж досягає великих розмірів.

Однак, на ділі все зовсім навпакимозок кашалота незначних розмірів, а майже вся черепна коробка містить губчасту тканину з великою кількістю жиру. Здобуваючи губчаста речовина, людина переробляє його для отримання спермацетуречовини з воскової основою.

До розвитку хімічної промисловості на основі цього складу робили креми, мазі, свічки. Після припинення видобутку спермацету кашалотів перестали винищувати настільки масово.

Що їсть кашалот?

Кашалоти м’ясоїдні і найчастіше полюють на головоногих молюсків і різних риб. Пошук жертвипроходить на глибині до 1,2 км, іноді привабливу здобич кашалот вистежує, занурюючись на 3 км.

Як кашалоти плавають?

Кожні півгодини кашалот піднімається з глибини, щоб подихати. Його легко можна відрізнити від інших китівпружний високий фонтан води, що викидається при диханні, що не вертикальний, а похилий. Цей зубатий китчудовий пірнач і прекрасний стрибун.

Над водною поверхнею він може здатися на всю довжину, також вміє приймати вертикальне положення у воді. А ось пересуватися гіганти не поспішають, швидкість їх в середньому становить 10 км / год. Живуть ці ссавці великими стадами. На одного самця припадає до 15 самок. Іноді стада об’єднуються, і численна група спільно переміщається і добуває їжу. Незрілі самці змушені створювати свою групудля самок вони не цікаві.

Тривалість життя кашалота

Самка виношує плід 18 місяців. Дитинча народжується тільки один. На момент народження вага його близько тонни, а довжина тіла не перевищує 3 метрів. Перший рік мати вигодовує малюка молоком.

За цей період маленький кашалот приблизно в 2 рази збільшується в розмірах і в нього виростають зуби. Народжують самки тільки раз кожні 3 роки. Репродуктивний вік самки7 років, самцяне раніше 10 років. Середня тривалість життя кашалотів 5060 років, іноді до 70 років. Самка здатна до відтворення до 4550 років.

Хто їсть кашалотів?

У водних просторах ворогів у кашалотів небагато. Молоду особину або одиноку самку може атакувати косатка, але нападати на запеклого самця вона вже не наважиться. Не страшні цим китам і акули. Ось людина в гонитві за прибутком, за сотні років значно зашкодив популяції цих тварин.

В даний час полювання на китівкашалотів під забороною. На виробництво препаратів і косметичних засобів це ніяк не вплинуло. Популяція величних тварин зростає вкрай повільно, але добре вже те, що скорочення поголів’я зупинилося.

Захоплюючі факти про кашалота
5 (100%) 2 votes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *